• VERİ AKIŞINIZ GÜVENDE Mİ?

FİNANS SEKTÖRÜ

Siber saldırılar her geçen gün daha fazla güvenlik açıklarından yararlanmaktadır. Geleneksel güvenlik yazılımları (Güvenlik duvarları, RBAC, VPN v.b sistemler) artık bu saldırıları durduramamaktadır. Finans ve banka sektörünün ihtiyaç duyduğu üçüncü taraf bağlantılarına güvenli bağlanma, sistem yedeklerini koruma, kripto veritabanlarının korunması ve dosya iletimi sırasında anonimlik gibi birçok soruna DataFlowX çözüm getirmektedir.

Ticari işletmeler her zamankinden daha fazla veriye dayalı hale geliyor. Bu yüksek değerlikli ağları güvence altına almak artık çok kolay. DataFlowX – Yeni Nesil Veri Diyotu Dış ağınız ve iç ağınızın arasına girerek, sanki hava boşluğu varmış gibi bir koruma sağlar.

Türkiye kötücül yazılım kaynaklı siber güvenlik tehditlerine maruz kalma açısından dünya sıralamalarında en üst sıralarda olmaya devam etmektedir. Artan siber riskler tüketici güveninin azalmasına, vatandaşların finans sistemini internet aracılığıyla daha az kullanmasına ve finans sistemlerinin beklenmeyen giderlerinin artmasına neden olacaktır.Banka’da çalışan personel günlük olarak gelen işlemleri yapmakla ilgilenmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdiği bilgisayarından aynı zamanda internete de girebilmektedir. Tam bu esnada siber saldırgan iç ağa sızmaya çalışmakta ama karşı tarafa ulaşamamaktadır. Çünkü DataFlowX veri iletimini tek yönlü yapmakta. Hiç bir şekilde karşıdan istek almamaktadırFinans merkezinde çalışan personel günlük olarak yapılan işlemleri sunucu içerisine kaydetmekte aynı zamanda yedeklemektedir. Dış ağ ile İç ağın izolasyonu yapıldığı için dış ağdan gelen siber saldırgan Kurumsal ağ’a ulaşabilse bile daha içerideki sunuculara ulaşamamış. DataFlowX sistemi korumuştur.

DataFlowX – Tek Yönlü Veri Diyotu, Finans merkezinize hangi güvenlik önlemlerini kazandırır ;

  • IT/OT Entegrasyonunuzu güvenli bir şekilde sağlar
  • 3.Taraflar ile ve dış ağlar ile güvenli veri paylaşımı
  • Veritabanı güvenliği ve analizi
  • Yedek sunucuları/Veri kasalarını ve DR sistemini korur
  • DevSecOps / SIEM İzleme

DataFlowX – Yeni Nesil Veri Diyotu, sadece iç ağlarınızın korunmasına odaklanmıştır. İletim hatlarınızın kontrolü, ve kritik ekipmanlarınız için geleneksel güvenlik çözümlerinden daha güçlü çözümler sağlamak üzere yaklaşık olarak 2 senelik bir AR-GE çalışması ile yerli ve milli ekipler tarafından kodlanmış ve tasarlanmıştır. Çok kısa bir sürede yerli pazar içerisinde adını duyurmuş sektörün devleri ile birlikte çalışma şansı yakalamış ve güvenliklerini sağlamıştır. Ayrıca Dünya çapında kabul görmüş bir çok güvenlik standardı ve yönetmeliği ile entegre olmuş, Nato standartları ile de güçlenmiştir.

Kısaca söylemek gerekirse Tesisinize Askeri Standartlarda bir Güvenlik getirmiş olursunuz.