• VERİTABANLARINIZ GÜVENDE Mİ?

DEVLET VE İSTİHBARAT BİRİMLERİ

İstihbarat kurumları, T.C vatandaşlarının özel bilgilerini ve millet yararına olan görevlerin gerçekleştirilmesi ile ilgili özel ve gizli bilgileri korumakla görevlidir.

Bunun yanısıra faaliyetlerinde eşzamanlı olarak şeffaf kalmalı ve gerektiğinde ilgili devlet birimlerine güvenli bir şekilde bilgi sağlamalıdır.

Bu iletişim esnasında verinin korunması hem devlet kurumları hemde ilgili birimlerin istihbarat kurumları için oldukça önemlidir.

Geleneksel güvenlik yöntemlerinin artık yetersiz kaldığı bütün otoritelerce kabul görmüştür. Güvenlik duvarından geçmiş ve kullanıcı tarafından izin verilmiş bir uygulama içerisinde sayısız miktarda zararlı yazılım bulundurabilir. Böylelikle siber saldırı girişimi başarılı olmuş olur. Unutmayın ağınıza 1 kere sızılması iç ağınıza da sızılması için yeterlidir. Ondan sonra iki yönlü veri trafiği istenildiği zaman saldırgan tarafından kontrol edilebilir. Bunun sonuçları ise ne yazık ki geri dönülemez sonuçlar doğurabilir. Hiçbir istihbarat, verilerinin başka biri tarafından gözetlenmesini edilmesini istemez. Bu yüzden artık DataFlowX gibi tek yönlü veri geçişi sağlayan bir sistemle tanışmak için doğru zaman dilimindesiniz.

DataFlowX – Tek Yönlü Veri Diyotu, ilgili birimlere hangi avantajları kazandırmaktadır;

  • Web alanları ve ajanlar arasında veri aktarımı
  • Toplu dosya veya dış ağdan iç ağa veri aktarımı
  • 3.Taraflara güvenli veri aktarımı
  • Yedekleme / Veri Tabanı veya olağanüstü durum kurtarma

DataFlowX – Yeni Nesil Veri Diyotu, sadece iç ağlarınızın korunmasına odaklanmıştır. İletim hatlarınızın kontrolü, ve kritik ekipmanlarınız için geleneksel güvenlik çözümlerinden daha güçlü çözümler sağlamak üzere yaklaşık olarak 2 senelik bir AR-GE çalışması ile yerli ve milli ekipler tarafından kodlanmış ve tasarlanmıştır. Çok kısa bir sürede yerli pazar içerisinde adını duyurmuş sektörün devleri ile birlikte çalışma şansı yakalamış ve güvenliklerini sağlamıştır. Ayrıca Dünya çapında kabul görmüş bir çok güvenlik standardı ve yönetmeliği ile entegre olmuş, Nato standartları ile de güçlenmiştir.

Kısaca söylemek gerekirse Tesisinize Askeri Standartlarda bir Güvenlik getirmiş olursunuz.