• Yeni Nesil Diyotu
    Ağlarınızı izole eder

Ağınıza askeri standartlarda güvenlik getirir.Günümüzün karşı koyulamayan siber tehditleri ve çok yönlü saldırılar sonucunca, kritik bilgilerimizin olduğu bilişim ağları ile internete açık olan kurumsal ağları fiziksel olarak izole etmek zorunluluk haline gelmiştir. Hiçbir güvenlik çözümünün mutlak güvenlik sağlayamaması sebebiyle yüksek güvenlik gerektiren askeri ağlar, emniyet ağları, diplomatik ağlar ve enerji şebekelerinin ağları fiziksel olarak kapalı olacak şekilde tasarlanmaktadırlar.Ancak iletişim hızının artması sebebiyle, bu kapalı ağların da sürekli olarak internetten veya diğer kurumlardan veri almasını gerektirmektedir. Kapalı ağlar fiziksel olarak izole oldukları için, internete çıkamamakta ve diğer kurumlardan veri alamamaktadır.


DataFlowX tam da bu ihtiyacı gideren ve tamamen yerli kaynaklarla geliştirilmiş, farklı güvenlik seviyesindeki ağlar arasında güvenli olarak veri iletimi yapmanızı sağlayan yeni nesil veri diyot çözümüdür.DataFlowX genel amaçlı IT ağlarınız ve yüksek güvenlikli ağlarınızın fiziksel olarak izolasyonunu sağlarken, sizin istediğiniz denetimlerin yapıldıktan sonra istediğiniz verilerin sadece tek yönlü olarak aktarılmasını sağlar. İçeri veya dışarı yönlü trafiği fiziksel olarak keserek hassas ağınızı yüksek seviyede koruma altına almanızı ve genel amaçlı ağlardan hassas ağınıza doğru hiçbir erişim olmamasını garanti eder.


VERİ KONTROLÜ


Kullanıcı TX den RX‘e dosya iletimi sağlayabilir. İletişim tek yönlü olarak devam eder. RX den TX ‘e kesinlikle dosya aktarımı gerçekleştirilemez. Bu işlemlerin sonucu olarak loglar dosyaya yazılır ve bu loglar admin kullanıcısı tarafından detaylı şekilde görülebilir. Yazım sırasında bir çok güvenlik protokolü eş zamanlı olarak çalışır. Gönderilecek olan dosyalar MIME türleri üzerinden gönderilir. Bütünlük kontrolü içerisinde MD5 kriptolaması ve HASH yapısı RX ve TX tarafında eşleşmelidir. Bütünlük kontrolü içerisinde daha saymadığımız bir çok protokol mevcuttur.Gönderilen dosyalar gelen Rx de gelen klasörü altında yer alır. Gelen klasör altında yer alan dosyanın başarılı şekilde iletildiği görülür. DataFlowX – Yeni Nesil Veri Diyotu bu noktada sizin için devreye girer. Tesis içerisindeki ağınızdan sadece tek yönlü veri çıkışı yaparak sisteminizi korur. Gözünüz arkada kalmaz.DataFlowX – Yeni Nesil Veri Diyotu, Fabrikalarınızın kontrol sistemleri ve kritik ekipmanları için Güvenlik duvarlarından çok daha güçlü çözümler sağlamak üzere yaklaşık olarak 2 senelik bir Ar-ge çalışması ile yerli ve milli ekipler tarafından kodlanmış ve tasarlanmıştır. Çok kısa bir süre içerisinde Dünya pazarında sayılı firmalar arasına girerek yurtiçi ve yurtdışında sayısız güvenlik çözümü sunmuştur.Sizi DataFlowX ile tanıştırmak, teknik özellikleri ile kabiliyetlerini anlatmak ve askeri seviyede güvenliği kendi ortamınızda nasıl sağlayabileceğinizi göstermekten mutluluk duyarız. Bilgi almak için lütfen bizim ile iletişime geçiniz.